Bid List

2017-18

1 Bid

Alan George – Klein Oak (Grapevine)

Chakra Jonnalagadda – Cypress Woods (Grapevine)

Danielle Dosch – Immaculate Heart (Loyola)

Eric Deng – San Marino (Loyola)

Jake Davidson – Harvard-Westlake (Loyola)

Jaya Nayar – Harvard-Westlake (Loyola)

Jugal Amodwala – Westwood (Grapevine)

Maya Arora – Cape Fear (Univ of Kentucky)

Maya Xia – Texas Academy of Math and Science (Grapevine)

Niko Battle – Kamiak (Loyola)

Rex Evans – Santa Monica (Loyola)

Rohith Mandavalli – Westwood (Grapevine)

Ronak Ahuja – Chaminade (Loyola)

Ryan Younger – Brentwood (Loyola)

Sebastian Williams – Gilmour (Univ of Kentucky)

Shruthi Krishnan – Greenhill (Grapevine)

Vincent Liu – San Marino (Loyola)

William Coltzer – Winston Churchill (Grapevine)

Yohan Wang (Cypress Woods)

7 bids:
Raffi Piliero (Harrison RP) – Greenhill, Valley, Bronx, Apple Valley, Scarsdale, Glenbrooks, Princeton


6 bids:

Evan Engel (Harvard-Westlake EE) – Loyola, Greenhill, St. Mark’s, Glenbrooks, Alta, CPS
Jonas LeBarillec (Peninsula JL) – Greenhill, Voices, St. Mark’s, Meadows, Notre Dame, Glenbrooks (Ghost Bid)


5 bids:

Shruthi Krishnan (Greenhill SK) – Grapevine, St. Mark’s, Meadows, Apple Valley, Glenbrooks
Ari Azbel (Lake Highland Prep AA) – Yale, Valley, Bronx, Apple Valley, Glenbrooks
Zoe Ewing (Scarsdale ZE) – Yale, Valley, Bronx, Princeton, Blake


4 bids:

Oliver Sussman (Cambridge Rindge and Latin OS) – Yale, Bronx, Apple Valley, Glenbrooks
Lucas Clarke (Cypress Woods LC) – Greenhill, Holy Cross, Glenbrooks, UT/Longhorn
Connor Engel (Harvard-Westlake CE) – Greenhill, St. Mark’s, Glenbrooks, CPS
Alex Zhao (La Canada AZ) – Loyola, Greenhill, Voices, Blake
Muhammad Khattak (Lake Highland Prep MK) – Greenhill, Valley, Glenbrooks, Strake Jesuit
Grant Brown (Millard North GB) – Valley, Apple Valley, Glenbrooks, Blake
Jack Wareham (Oakwood JW) – Loyola, Valley, Bronx, Glenbrooks
Richard Cook (Strake Jesuit CP RC) – Grapevine, Greenhill, St. Mark’s, UT/Longhorn
Sekou Cisse (Success Academy SC) – Yale, Bronx, Beltway, Glenbrooks
Conal Thomas-McGinnis (West Des Moines Valley CT) – Iowa Caucus (Ghost Bid), Apple Valley, Dowling Catholic, Blake
TJ Foley (West Des Moines Valley TF) – Iowa Caucus, Apple Valley, Dowling Catholic, Blake
Trent Gilbert (West Des Moines Valley TG) – Yale, Iowa Caucus, Apple Valley, Dowling Catholic


3 bids:

Ryan Younger (Brentwood RY) – Bronx, Meadows, CPS
Chaitanya Sayani (Dougherty Valley CS) – Apple Valley, Glenbrooks, CPS
Ashish Wadhwani (Dulles AW) – Greenhill, Isidore Newman, Blake
Varun Venkatesh (Lynbrook VV) – Loyola, Voices, St. Mark’s
Lavanya Singh (Mission San Jose LS) – Voices, Apple Valley, CPS
Brianna Aaron (Newark Science BA) – Greenhill, Bronx, Blake
Ishan Gaur (Peninsula IG) – St. Mark’s, Notre Dame, Glenbrooks
Evan McKinney (West Des Moines Valley EM) – Iowa Caucus (Ghost Bid), Apple Valley, Dowling Catholic (Ghost Bid)
Jong Hak Won (West Ranch JW) – Loyola, Greenhill, Voices


2 bids:

David Min (American Heritage Plantation DM) – Valley, Florida Blue Key
Whit Jackson (Brentwood WJ) – Meadows (Ghost Bid), CPS
Macalah Thomas (Cedar Park MT) – Holy Cross, Isidore Newman
Kyle Yuan (Collegiate KY) – Greenhill, Apple Valley
Emmiee Malyugina (Harker EM) – Valley, St. Mark’s
Srivatsav Pyda (Harker SP) – Valley, Voices
Matt Zinman (Harrison MZ) – Greenhill (Ghost Bid), Princeton (Ghost Bid)
Indu Pandey (Harvard-Westlake IP) – Greenhill, Meadows
Jake Davidson (Harvard-Westlake JD) – Meadows, Apple Valley
Spencer Paul (Harvard-Westlake SP) – Grapevine, Alta
Matt Gofman (Hendrick Hudson MG) – Wake Forest, Alta
Nina Potischman (Hunter NP) – Valley, Bronx
Danielle Dosch (Immaculate Heart DD) – Meadows, Alta
Jason Yang (Kinkaid JY) – Meadows, UT/Longhorn
Harrison Wang (Lynbrook HW) – St. Mark’s, CPS (Ghost Bid)
Nisarg Shah (Lynbrook NS) – Loyola, CPS
Priya Kukreja (Millard North PK) – Middleton, Glenbrooks
Chris Sun (Millburn CS) – Bronx, Scarsdale
Derek Zhang (Mountain View DZ) – Loyola, Valley
Logan Reed (North Crowley LR) – St. James, Strake Jesuit
Jordan Farenhem (Pembroke Pines JF) – Bronx, Cypress Bay
Stephen Scopa (Pembroke Pines SS) – Florida Blue Key, Cypress Bay
Parker Whitfill (Phoenix Country Day PW) – Greenhill, Voices
Shankar Krishnan (Ridge SK) – Bronx, Scarsdale
Gillian Zipursky (Scarsdale GZ) – Valley, Bronx
Lauren Singer (Scarsdale LS) – Valley, Princeton (Ghost Bid)
Bailey McHale (St. Andrew’s Episcopal BM) – St. James, Isidore Newman
Ashwin Bhat (Sunset AB) – Central Valley, Alta
Aram Moghaddassi (Syosset AM) – Apple Valley, Princeton
Jonah Wu (Syosset JW) – Yale, Bronx
Xavier Roberts-Gaal (Walt Whitman XR) – Valley, Beltway
Rishabh Shah (Westwood RS) – St. Mark’s (Ghost Bid), UT/Longhorn
Saavan Nanavati (Westwood SN) – Greenhill, Strake Jesuit


1 bid:

John Boals (Apple Valley JB) – St. Mark’s
Emma Blum (Brentwood EB) – Meadows
Zoe Posner (Bronx Science ZP) – Valley
Oonagh Stevans (Cary OS) – Wake Forest
Morgan Grosch (Cedar Park MG) – St. Mark’s
John Michael Magloire (Chaminade JM) – Princeton
David Moon (Collegiate DM) – Apple Valley
Eric Wallach (Collegiate EW) – Yale
Noah Simon (Crossroads NS) – Loyola
Chakra Jonnalagadda (Cypress Woods CJ) – Isidore Newman
Tess Welch (Cy-Fair TW) – Strake Jesuit
Michael Kurian (Dulles MK) – Holy Cross
Nelson Okunlola (Earl Warren NO) – Greenhill
Colin McKay (Gig Harbor CM) – Central Valley
Sebastian Williams (Gilmour SW) – Bronx
Ray Xu (Harker RX) – Voices (Ghost Bid)
Lauren Cole (Harrison LC) – Ridge
Alexandra Mork (Harvard-Westlake AM) – CPS
Jaya Nayar (Harvard-Westlake JN) – Yale
Matthew Gross (Harvard-Westlake MG) – Alta (Ghost Bid)
Vishan Chaudhary (Harvard-Westlake VC) – St. Mark’s
Tammuz Frankel (Hunter TF) – Beltway
Dan Taro (Kent Denver DT) – Alta
Julia Wu (Lake Highland JW) – Florida Blue Key
Steve Goldware (Lake Highland SG) – Florida Blue Key
Michael Gao (Law Magnet MG) – St. Mark’s
Nirmal Balachundhar (Lexington NB) – Bronx
Reed Weiler (Lexington RW) – Valley
Tori Qiu (Millard North TQ) – Middleton
Whitley Perryman (Montgomery WP) – St. Mark’s
Varun Paranjpe (Mountain View VP) – Alta
David Asafu-Adjaye (Newark Science DA) – Ridge
Adam Keller (Nueva AK) – Voices
Barry He (Palo Alto BH) – Alta
Colin Fee (Palo Alto CF) – Alta (Ghost Bid)
Michael Landau (Scarsdale ML) – Blake
Zack Gelles (Scarsdale ZG) – Apple Valley
Ishan Bhatt (St. Andrew’s Episcopal IB) – Holy Cross
Joshua Herrera (Strake Jesuit JH) – Glenbrooks
Matthew Chen (Strake Jesuit CP MC) – Grapevine (Ghost Bid)
Aleksandar Shipetich (Stuyvesant AS) – Scarsdale
Katherine Fennell (Stuyvesant KF) – Glenbrooks
Camille Caldera (Walt Whitman CC) – Beltway
Carly Rieger (West Des Moines Valley CR) – Dowling Catholic (Ghost Bid)
Kyle Kopf (West Des Moines Valley KK) – Apple Valley (Ghost Bid)
Manasi Singh (West Des Moines Valley MS) – Dowling Catholic (Ghost Bid)
Siena Cabbage (West Des Moines Valley SC) – Dowling Catholic
Rohith Madavalli (Westwood RM) – St. Mark’s
Benjamin Wolf (Winston Churchill BW) – St. Mark’s
Jessica Zhang (Woodlands College Park JZ) – Grapevine